KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12724019
nr 1272 4019
Anna Julia Kockum
(1839-1921), Sverige
Oljemålning, Landskap i månsken, Signerad. Olja på duk, 65x72 cm
Kondition: slitage, skador
Anna Julia Kockum, svensk bildkonstnär född 1839, död 1921.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 26 augusti 2019
kl 18:28:39
22/8 19:50:07
- Klassiska
26 aug
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Anna Julia Kockum
Läs mer om Anna Julia Kockum